Опубліковувач

Nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych dla bezrobotnego poniżej 30 roku życia - PO WER

Logo PO WER
Uwaga!
W czasie trwania epidemii Covid-19 z powodu ograniczeń w obsłudze bezpośredniej klienta nie ma możliwości pobierania druków w siedzibie urzędu.
Druki dostępne są do pobrania pod linkiem w punkcie „Wymagane dokumenty".
 
Więcej informacji o ograniczeniach: Ograniczenia w obsłudze bezpośredniej klienta
Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie wraz z Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu informuje, iż od dnia 03.02.2022r. do wyczerpania środków finansowych otwiera nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych dla osób bezrobotnych poniżej 30 roku życia w ramach projektu pn. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Częstochowa i powiecie częstochowskim (V)" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  Poddziałanie 1.1.1 PO WER.

Proponowany czas trwania prac interwencyjnych wynosi 6 miesięcy, miesięczna kwota refundacji 1240 zł oraz składka na ubezpieczenie społeczne od tej kwoty, za skierowaną przez urząd osobę bezrobotną.
 
Po upływie okresu refundacji pracodawca lub przedsiębiorca są obowiązani do dalszego zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres minimum 3 miesięcy.
 
Wniosek o zorganizowanie prac interwencyjnych należy złożyć na druku z logo Europejskiego Funduszu Społecznego - PO WER. Do wniosku organizator zobowiązany jest dołączyć wymagane załączniki.
 

Osoby, których dotyczy nabór wniosków:

Nabór wniosków dotyczy wyłącznie osób bezrobotnych, które są osobami młodymi w wieku 18‑29 lat (tj. nie ukończyły 30 roku życia na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie), w tym osób z niepełnosprawnościami  zarejestrowanych w PUP w Częstochowie  jako osoby bezrobotne.
 
Ponadto ze względu na założenia projektu grupami priorytetowymi są:
  • młodzież NEET, tzn. osoby niepracujące, niekształcące się w systemie dziennym oraz niekorzystające ze szkoleń lub kursów finansowanych ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni przed rozpoczęciem udziału w projekcie,
  • osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy (tj. osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach),
  • byli uczestnicy projektów z zakresu włączenia społecznego, realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO.

Nie dopuszcza się możliwości powrotu do projektu pn. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Częstochowa i powiecie częstochowskim (V)" osób, które były już jego uczestnikami.
 

Miejsce składania wniosków:

Wypełniony wniosek o zorganizowanie prac interwencyjnych wraz z załącznikami należy złożyć na jeden z n/w sposobów: 
  1. składając w zaadresowanej i szczelnie zamkniętej kopercie do skrzynki znajdującej się w wydzielonej części budynku od strony podjazdu dla osób niepełnosprawnych Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie lub do skrzynki znajdującej się w budynku Gminnego Centrum Pracy w Koniecpolu, wejście od strony garaży,
  2.  przesyłając tradycyjną pocztą na adres:
    • Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, ul. Szymanowskiego 15, 42-217 Częstochowa lub
    • Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu ul. Rzeczna 29, 42-230 Koniecpol.

Wniosek podlega ocenie i rozpatrzeniu zgodnie z określonymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie procedurami.
 

Dodatkowe informacje:

Zgodnie z definicją Komisji Europejskiej i na potrzeby realizacji projektów współfinansowanych
ze środków UE  za osobę długotrwale bezrobotną uznaje się:
  • osobę bezrobotną nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy – w przypadku osób w wieku poniżej 25 lat oraz
  • osobę bezrobotną nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy – w przypadku osób w wieku 25 lat i więcej.
Do okresu bezrobocia zalicza się również okres pozostawania bez pracy przed rejestracją w urzędzie, na podstawie Oświadczenia uczestnika(czki) projektu.
 
W ramach projektu pn. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Częstochowa i powiecie częstochowskim (V)" wymagane jest zapewnienie w okresie czterech miesięcy wysokiej jakości oferty zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu. Okres czterech miesięcy, w ciągu których należy udzielić wsparcia liczony jest od dnia przystąpienia do projektu.
 

Wymagane dokumenty:

Procedury, kryteria oraz druk wniosku o zorganizowanie prac interwencyjnych dla bezrobotnego poniżej 30 roku życia w ramach niniejszego projektu dostępne są w zakładce: Dokumenty do pobrania / Pracodawcy i przedsiębiorcy / Prace interwencyjne (PO WER).
 

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display