Опубліковувач

Nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych - EFS+



Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie informuje, iż od dnia 27.02.2024r. do wyczerpania środków finansowych przyznanego limitu otwiera nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych dla osób bezrobotnych w ramach projektu pn. "Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.05 Fundusze Europejskie dla rynku pracy, Działanie FESL.05.01 Aktywizacja zawodowa poprzez PUP.

Proponowany czas trwania prac interwencyjnych wynosi do 6 miesięcy, miesięczna kwota refundacji 1490 zł oraz składka na ubezpieczenie społeczne od tej kwoty, za skierowaną przez urząd osobę bezrobotną.

Po upływie okresu refundacji pracodawca lub przedsiębiorca są obowiązani do dalszego zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres minimum 3 miesięcy.
 

Osoby, których dotyczy nabór wniosków:

Nabór wniosków dotyczy osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie i Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu, należących do jednej
z poniższych grup priorytetowych:
  1. osób młodych w wieku 18-29 lat (tj. osób, które nie ukończyły 30 roku życia na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie), zwłaszcza: z grupy NEET (tj. nie pracuje, nie kształci się  i nie szkoli), samotnie wychowujące dzieci, opuszczające pieczę zastępczą, pochodzenia migranckiego;
  2. osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy tj.:
    • kobiet,
    • osób w wieku 50 lat i więcej,
    • osób z niepełnosprawnościami,
    • osób długotrwale bezrobotne,
    • osób o niskich kwalifikacjach. 
Nie dopuszcza się możliwości powrotu do projektu pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie" osób, które były jego uczestnikami w 2023 roku.
Z osobami poniżej 30 roku życia, kierowanymi na prace interwencyjne, Doradcy Klienta przeprowadzą ocenę umiejętności/kompetencji cyfrowych (dotyczy wyłącznie osób, z którymi nie została przeprowadzona ocena umiejętności cyfrowych). W przypadku zdiagnozowania deficytu umiejętności/kompetencji cyfrowych koniecznym będzie ich uzupełnienie.

Do składania wniosków zaprasza się w szczególności pracodawców/przedsiębiorców, którzy zapewnią uczestnikom projektu możliwość zdobycia umiejętności/kompetencji, w szczególności:
  • cyfrowych,
  • niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki,
  •  istotnych dla regionalnych/lokalnych specjalizacji,
  • związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
Przykłady ww. umiejętności stanowią załącznik do ogłoszenia o naborze.

Sposób składania wniosków:

Prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie prac interwencyjnych - EFS+ wraz z załącznikami należy złożyć na jeden z niżej wymienionych sposobów:
  1. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie ul. Szymanowskiego 15, pok. 9, w godz. 7.30-14.00, po uprzednim pobraniu numerka z automatu biletowego znajdującego się na parterze urzędu (przycisk Pracodawcy, a następnie Prace Interwencyjne)
  2. przesyłając tradycyjną pocztą na adres:
    Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, ul. Szymanowskiego 15,  42-217 Częstochowa,
  3. za pomocą skrytki ePUAP pod adresem: /pupczestochowa/SkrytkaESP opatrzony podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym (jako adresata należy wpisać pupczestochowa).
Wniosek podlega ocenie i rozpatrzeniu zgodnie z określonymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie procedurami.
 

Wymagane dokumenty:

Procedury, kryteria oraz druk wniosku o zorganizowanie prac interwencyjnych - EFS+ w ramach niniejszego projektu dostępne są w zakładce: Dla pracodawców i przedsiębiorców/Dokumenty do pobrania / Pracodawcy i przedsiębiorcy / Prace interwencyjne (EFS+).

Załączniki

Przykłady umiejętności EFS+
Przykłady umiejętności EFS+.pdf 477 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display